Dar kartą apie santykius

Dainava turi įprotį rujoti kas trys savaitės. Kartu su Dainava ganosi jos kumeliukas, Vėjas ir Fokusas. Nors Vėjas ir Fokusas – abu kastratai, bet kova dėl damos vis tiek vyksta… o kartais vyksta ir šis tas daugiau…

Iš esmės bandos “eržilas“ dabar yra Vėjas. Fokuso prie kumelės jis neprileidžia. Kumeliuko prie Fokuso irgi neprileidžia. Ir Fokuso prie kumeliuko irgi. Žodžiu, Fokusai – tu va TEN, o mes su kumele ir kumeliuku va ČIA.

Ir vat prireikia man pajoti. Ir nueinu aš į ganyklą parsivesti savo “eržilo“, kai Dainava kaip tik rujoja. Prieinu prie arklių, einu prie Vėjo. Bet tuo momentu, kai aš jau prie pat, Vėjas pamato, kad Fokusas per arti kumelės! Jis jau sukasi nuo manęs ir eina duot Fokusui į dūdą, bet aš tik CAPT už kantaro! Prisegu virvę ir veduosi. Vėjas spiriasi, gręžiojasi atgal, sukasi ratu aplinkui mane, aš jį piktai apšaukiu, veduosi toliau. Prisivedžiau visą beplėvesuojantį ir bežvengiantį Vėją prie ganyklos vartų ir atsigręžiau atgal pažiūrėti. Ir žiūriu – ogi Fokusas jau užsirioglinęs ant kumelės ir ją dulkina.

Visą kelią iki arklidės Vėjas gailiai žvengė ir dairėsi atgal.

Kitą dieną Vėjas nusprendė šitos klaidos nebedaryti. Todėl kai atėjau jo paimti iš ganyklos, jis iš karto nuo manęs nusisuko, nubėgo ir pasislėpė už kumelės. Aš nuėjau iš paskos, Vėjas pavarė kumelę pirmyn ir nubėgo kartu su ja. Aš, aišku, iš paskos. Taip vaikiau aš juos geras penkiolika minučių, kol sugalvojau Vėją atskirt nuo kumelės. Privijus prie ganyklos šono, pavijau arklius taip, kad jiems teko išsilakstyt – visa banda kairėn, o Vėjas su jais nespėjo, ir nubėgo dešinėn. Valio! Dabar aš stovėjau prie kumelės ir ėjau aplink ją ratu, o Vėjas dideliu ratu bėgiojo aplinkui mus. Galiausiai sustojo tolėliau. Aš stovėjau prie kumelės. Fokusas irgi stovėjo prie kumelės. Labai arti prie kumelės. Kumelė pritūpė ir myžtelėjo. Fokusas pauostė ir sugugeno. Kumelė pakėlė uodegą. Čia Vėjas neištvėrė reginio – vėl pradėjo garsiausiai žvengti ir su nauju ryžtu puolė prie mūsų spiraline trajektorija. Aš ratuku bėgau aplink Dainavą ir Fokusą, bet galiausiai kažkaip nebesuspėjau, Vėjas keliais šuoliais aplenkė mane ir nusivarė Dainavą tolyn.

Tada sugalvojau kitą strategiją. Užspeičiau kumelę į kampą. Štai Dainava bando išbėgt pro dešinę pusę, bet aš žengiu į tą pusę ir iškeliu dešinę ranką. Vėjas spėtų išbėgt, bet Dainava, sena reumatinė griuvena, juda ne ką greičiau už mane. Taigi, aš iškeliu dešinę ranką, Dainava sustoja, Vėjas irgi įjungia stabdžius. Dainava sukasi į kairę pusę, bėga, Vėjas bėga kartu su ja, aplenkia ją ir išbėga iš kampo, bet čia aš pebėgėju kairėn, iškeliu kairę ranką, Dainava sustoja, Vėjas irgi staigiai stabdo ir grįžta pas kumelę. Kumelė bėga dešinėn, Vėjas ją aplenkia šuoliais, tuoj pabėgs – aš keliu dešinę ranką, Dainava sukasi atgal, Vėjas stabdo ir vėl grįžta. Taip keletą kartų į vieną pusę… keletą kartų į kitą… galiausiai Vėjas sustoja ir atsisuka veidu į mane… aš prieinu, paimu už kantaro, prisegu virvę.. patapšnoju per kaklą ir veduosi. Vėjas eina su manim. Eina ir neprieštarauja, galva žemai, antakiai stogeliu. Vis atsisuka, pažvengia, bet eina. Prie ganyklos vartų atsisuku ir aš: taip, Fokusas dulkina Dainavą.

Vat toks tas arkliškas gyvenimas. Ne, kodėl arkliškas? Toks pats ir žmogiškas…

Kai garde Vėją valiau ir pyniau, tai maniau, kad tokio “žvilgsnio į niekur“ dar nesu mačiusi. Vėjas stovėjo nugalėtas ir apatiškas, tik į kumeliuko žvengimą kilsteldavo ausį.

Tada parvedžiau į arklidę ir Fokusą, kad Vėjui ramiau būtų 🙂

Tada pajojau Vėją. (Joti sekėsi neblogai).

Tada nuvedžiau Vėją atgal į ganyklą. Kai atidariau vartelius ir paleidau, Vėjas tuoj pat nubėgo prie kumelės, išrietė kaklą ir uostė jos snukį gugendamas žemu balsu. Dainava pakėlė uodegą. Vėjas pauostė jai po uodega ir…

… ir nuėjo tikrinti kibiro. Gal ten dar yra likę avižų?

Reklama

2 Komentaras

Filed under arkliai

2 responses to “Dar kartą apie santykius

  1. Lina

    Norėjau pasiteirauti kas ten per Fokusas 🙂 būčiau dėkinga, kad parašytumėt į el. paštą 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s